"ETNO" REFLEKSJE (93) "LP" - niekoniecznie (4) alkohol (4) ARMENIA (1) AUTOSTOP (29) AUTOSTOPEM DO CHIN (8) bajka (1) BANGLADESZ (9) BORNEO (2) BRUNEI DARUSSALAM (1) CHINY (25) depresja (1) DZIWADŁA AZJATYCKIE CZY DZIWNY TURYSTA (6) festiwal (2) FILIPINY (6) FILMY (3) FINANSE (4) FOTORELACJE (50) FRYZJER (3) fura (8) FURĄ PO KIRGISTANIE (6) gazeta (1) giełda samochodowa (5) gołębie (1) GRUZJA (3) herbata (1) HONG KONG (3) hotel (3) INDONEZJA (22) jedzenie (5) języki (1) KAMBODŻA (5) kapurung (1) karaluchy (1) KARTA PLANETA MŁODYCH (2) karty i bierki (1) kawa (4) KAZACHSTAN (7) kible (1) Kielce (1) KIRGISTAN (24) kocury (2) kolej (9) KOSZTY (37) kowalski w podróży (19) LAOS (12) ludzie (80) LULI (5) MAKAO (1) MALEZJA (13) mandaty (1) marszrutka (1) mądralowanie (4) miejsca (64) MJANMA (BIRMA) (12) MOŁDOWA (1) MONGOLIA (9) monk sandals (1) my turysty (26) nieśmiertelny pułk (1) nikiel (2) nóż (1) ODDAWANIE KRWI (3) pieregońszczyki (3) płow (1) policja (3) POLSKA (4) PRAKTYCZNIE (85) projekt badawczy (2) przygotowania przed wyjazdem (7) ROSJA (20) ryż (1) selfie (1) SINGAPUR (3) slow travel (40) slow turystyka (11) słonecznik (1) small talk (7) sprzedaż samochodu (3) sprzedaż samochu (1) straty w drodze (2) street art (2) styl życia (34) Sulawesi (1) sytuacje (50) szok (5) ślub (5) TADŻYKISTAN (2) TAJLANDIA (27) talizmany (2) targ zwierząt (1) telefon (1) tolerancja w drodze (20) tradycja (8) transport (31) transsib (3) trekking (4) UBEZPIECZENIE (2) walki kogutów (2) wielki brat patrzy (2) WIETNAM (9) WIZY (7) wskazówki (22) wydarzenia (7) Z INNEJ BECZKI (58) zakup samochodu (4) zestawienia (4) życie (32)

środa, 25 marca 2015

TOP rooftop views in Bangkok


Bary i kawiarnie na dachach wysokościowców najczęściej kojarzą się z luksusem i wysokimi cenami. I to całkiem słusznie. Ale nie zawsze tak musi być! Poniżej zestawienie kilku miejsc, skąd można podziwiać różne części Bangkoku. Znajdziecie tu nie tylko snobistyczne knajpy, ale również np. świątynię czy hostel. Bo nie ma co się oszukiwać – jeśli jedziemy na kilkutygodniowe wakacje, a w planach mamy trekkingi i plażowanie, to raczej nie posiadamy „na stanie” szpilek, garnituru czy niewygniecionej białej koszuli. A w większości podniebnych barów obowiązuje odpowiedni strój.

Oto więc, zebrana z różnych przewodników i własnych doświadczeń, subiektywna lista „widoków” od najbardziej przystępnych (cenowo i "ubraniowo") po te bardziej wysmakowane, z biletami wstępów, ścisłym dresscodem dla tych, którzy chcą zaszaleć!1. Knajpka „River Vibe” na dachu River View Guesthouse daje nam możliwość podziwiania meandrującej rzeki Chao Phraya. O dresscodzie tutaj nikt jeszcze nie słyszał,  a cena piwa to ułamek tej, która obowiązuje w barach na dachach biurowych wysokościowców. Szukamy niepozornego, białego, kilkupiętrowego budynku nad rzeką z niebieskim napisem River View Guesthouse.

Źródło zdjęcia: Internet.

Źródło zdjęcia: Internet.

2. Świątynia Wat Saket leży częściowo na sztucznie usypanym wzgórzu, Golden Mount. Niezły widok na okoliczne buddyjskie stupy. Nie muszę dodawać, że należy się odpowiednio ubrać.

Źródło zdjęcia: Internet.

3. Elephant Tower zdobył czwarte miejsce na liście „20 najbardziej ikonicznych drapaczy chmur na świecie” (wg. rankingu CNNGo z 2011). Ma 32 piętra, 102 metry wysokości i znajduje się w dzielnicy Chatuchak, niedaleko słynnego bazaru o tej samej nazwie. Na szczycie znajdują się luksusowe apartamenty. Natomiast kilka pięter niżej jest hotel z restauracją, skąd również można podziwiać widok na północne dzielnice Bangkoku.


4. Cloud 47 to jak sama nazwa wskazuje bar na 47 piętrze. Muzyka na żywo. To samo serce finansowej dzielnicy Bangkoku. Stoliki przy barierkach należy rezerwować z wyprzedzeniem. Drinki są dość drogie, ale piwo z nalewaka i jedzenie, jak na tę miejscówkę, mają ceny dość przystępne. W butach sportowych i dresie nie wejdziemy, ale dresscode nie jest aż tak surowy jak w miejscach poniżej.


Źródło zdjęcia: Internet.
5. Kolejne miejsce to bar na dachu hotelu Sala Ratanakosin z widokiem nie do pobicia na Wat Arun lub, z drugiej strony, na Wat Pho.


Źródło zdjęcia: Internet.
Źródło zdjęcia: Internet.
6. Long Table przy najruchliwszym skrzyżowaniu Asoke (BTS Asoke) to przyjemny bar na 25 piętrze z długim, 25-metrowym stołem dla gości. Codziennie od 17.00 do 19.00 zachęcające happy hours, a dla ducha video art wyświetlany na ścianach.


Źródło zdjęcia: Internet.
7. Bar Park Society na dachu Sofitela na 29 pietrze z widokiem na Hide Park Bangkoku, czyli Lumphini. Nawet ceny podobno przypominają te nowojorskie.

Źródło zdjęcia: Internet.

8. Moon Bar na dachu hotelu Banyan Tree. Ceny podobne do tych w Park Society + ścisły dresscode. Widok z 63 piętra.


Źródło zdjęcia: Internet.

9. Skybar i restauracja Sirocco na 63 piętrze State Tower. W podniebnym barze kręcili Hangover II. Można nawet napić się specjalnego drinka Hanovertini. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Dresscode jak najbardziej obowiązuje.


Źródło zdjęcia: Internet.


10. Najwyższy budynek w Bangkoku (304 metry) to Baiyoke Tower II, gdzie na 84 piętrze możemy poczuć się jak bogowie tego miasta. To wszystko za cenę drinka i opłaty wejściowej 300 BTH.


Źródło zdjęcia: Internet.
Przyjemnej kontemplacji i smacznych drinków:)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Garść publikacji naszych i o nas