"ETNO" REFLEKSJE (93) "LP" - niekoniecznie (4) alkohol (4) ARMENIA (1) AUTOSTOP (29) AUTOSTOPEM DO CHIN (8) bajka (1) BANGLADESZ (9) BORNEO (2) BRUNEI DARUSSALAM (1) CHINY (25) depresja (1) DZIWADŁA AZJATYCKIE CZY DZIWNY TURYSTA (6) festiwal (2) FILIPINY (6) FILMY (3) FINANSE (4) FOTORELACJE (50) FRYZJER (3) fura (8) FURĄ PO KIRGISTANIE (6) gazeta (1) giełda samochodowa (5) gołębie (1) GRUZJA (3) herbata (1) HONG KONG (3) hotel (3) INDONEZJA (22) jedzenie (5) języki (1) KAMBODŻA (5) kapurung (1) karaluchy (1) KARTA PLANETA MŁODYCH (2) karty i bierki (1) kawa (4) KAZACHSTAN (7) kible (1) Kielce (1) KIRGISTAN (24) kocury (2) kolej (9) KOSZTY (37) kowalski w podróży (19) LAOS (12) ludzie (80) LULI (5) MAKAO (1) MALEZJA (13) mandaty (1) marszrutka (1) mądralowanie (4) miejsca (64) MJANMA (BIRMA) (12) MOŁDOWA (1) MONGOLIA (9) monk sandals (1) my turysty (26) nieśmiertelny pułk (1) nikiel (2) nóż (1) ODDAWANIE KRWI (3) pieregońszczyki (3) płow (1) policja (3) POLSKA (4) PRAKTYCZNIE (85) projekt badawczy (2) przygotowania przed wyjazdem (7) ROSJA (20) ryż (1) selfie (1) SINGAPUR (3) slow travel (40) slow turystyka (11) słonecznik (1) small talk (7) sprzedaż samochodu (3) sprzedaż samochu (1) straty w drodze (2) street art (2) styl życia (34) Sulawesi (1) sytuacje (50) szok (5) ślub (5) TADŻYKISTAN (2) TAJLANDIA (27) talizmany (2) targ zwierząt (1) telefon (1) tolerancja w drodze (20) tradycja (8) transport (31) transsib (3) trekking (4) UBEZPIECZENIE (2) walki kogutów (2) wielki brat patrzy (2) WIETNAM (9) WIZY (7) wskazówki (22) wydarzenia (7) Z INNEJ BECZKI (58) zakup samochodu (4) zestawienia (4) życie (32)

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

"Europa, Europa"

Dla tych, którzy po Świętach nie muszą od razu biec na siłownię, polecamy kilka pozycji. W Bangkoku robi się powoli piekiełko temperaturowe, więc pobyt w klimatyzacji z filmem w tle jest chwilowo lepszym pomysłem niż marsz z plecakiem. Choć za tydzień znów wyruszamy w drobną podróż...Ale to będzie temat na kiedy indziej:)


Jedz, módl się i kochaj (Eat, Pray, Love 2010)

Film, który stał się znany jeszcze przed premierą. Oczywiście wszyscy wiemy, że oprócz wątku we Włoszech, akcja filmu dzieje się jeszcze w Azji, gdzie Elizabeth wyjeżdża najpierw po spokój duchowy (do Indii), a potem na Bali, aby nauczyć się czerpać przyjemność z życia. Choć wątek jest dość oklepany, ogląda się przyjemnie, ale raczej jako sympatyczną komedię niż filozoficzną opowieść.

Źródło okładki: Internet.

Vicky, Christina, Barcelona (Vicky, Christina, Barcelona, 2008)

Woody Allen swoimi oczami opowiada nam o Barcelonie i hiszpańskiej prowincji, która rzeczywiście jest urzekająca.

Źródło zdjęcia: Internet.


Pod słońcem Toskanii (Under the tuscan sun, 2003)

Po Prowansji Petera Mayle’a nastała moda na Toskanię, na fali której powstała książka, a potem film. Frances Mayes to 35-letnia pisarka, która po rozwodzie traci nie tylko męża, ale i dom. Poza tym przeżywa kryzys emocjonalny i twórczy. Krótka wycieczka do Toskanii zdaje się być lekiem na wszystko, co jest trochę zbyt piękne, by było prawdziwie, ale historia jest w końcu oparta na faktach.

Źródło okładki: Internet.

Droga życia (The way, 2010)

Inspirujące i wzruszające. Ojciec dowiaduje się, że jego syn zginął na El Camino, szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela. Gdy przyjeżdża odebrać ciało swojego syna, podejmuje spontaniczną decyzję, aby tę drogę ukończyć za i dla niego, po drodze rozsypując jego prochy. Piękne krajobrazy, mnóstwo dobrego jedzenia i wina. Aż chce się wyruszyć w drogę. 

Źródło okładki: Internet.


Bezdroża (Sideways, 2004)

Film opowiadający historię dwóch przyjaciół. Jack wkrótce się żeni, chce więc urządzić sobie kawalerski wyjazd do regionu winnic Santa Ynez. Wyrusza więc razem z Milesem w zwariowaną podróż. Po kilku dniach poznają dwie sympatyczne dziewczyny, które wywierają na nich takie wrażenie, że panowie decydują się ukryć fakt, że jeden z nich jest zaręczony. Prawda jednak, jak to zwykle bywa, wychodzi na jaw, co wywołuje całą lawinę zabawnych konsekwencji. Wielki plus za zdjęcia i oddanie beztroskiej, powolnej atmosfery przesączonej Merlotem. 

Źródło okładki: Internet.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Garść publikacji naszych i o nas